Apie mus Interjeras - straipsniai spaudoje Interjero dizainas Darbų pavyzdžiai Pripažinimas Užklausimo anketa Kontaktai
Interjeras
Naujienos
Apklausa: dėl kokių priežasčių abejojate, ar rinktis interjero dizaino paslaugą?
Neaišku, kas tai per paslaugos ir kaip jos bus teikiamos
Nerimaujate, kad reikės paklūsti dizainerio nuomonei, o ji jums gali netikti
Neaišku kiek tai kainuos
Tai gali padaryti kiekvienas, kam mokėti pinigus
Nesinori leisti papildomų pinigų
Neaiški pridėtinė vertė (neapčiuopiama nauda)
Balsuoti
Naujienos Versija spausdinimui  
Grįžti į sąrašą
Interjero įrengimas: savo jėgomis ar su profesionalo pagalba?

Dažnas klausimas įsigijus nuosavą būstą ar įrenginėjant komercines patalpas: susitvarkysime patys, ar samdyti interjero profesionalus?

Architektas ar/ir interjero dizaineris?
Yra šiokios tokios painiavos tarp architekto ir interjero dizainerio profesijos. Projektuojant nuosavus namus ar komercines patalpas dažnai manoma, kad su interjeru gali susitvarkyti ir architektas. Tačiau nors tai ir artimos, bet skirtingos profesijos.

Projektuodamas pastatą architektai privalo išspręsti zonavimo, elektros taškų ir kitus vidaus klausimus. Bet architekto užduotis - pats pastatas. Nuo jo išorinės išvaizdos (o tam, kad būtų išorė, reikia žinoti bent kertinius vidaus išplanavimus), projekto derinimo su atsakingomis institucijomis iki leidimų statyboms gavimo ir t.t.
Ir patalpų vidus yra tik labai maža šio darbo dalis. Kadangi ir Lietuvoje šios profesijos jau atsiskyrė (net mokymo įstaigose jos dėstomos kaip atskiros profesijos), tai didelė dalis architektų mielai interjero darbus perleidžia tos srities profesionalams t.y. interjero dizaineriams.

Dažnai susiduriame su situacija, kad vardan gerai atrodančios išorės architektai lengva ranka aukoja vidaus išplanavimo kokybę, o tai ten gyvenantis ar dirbants žmogus jaus kiekvieną dieną. Todėl nepagailėkite laiko ir prieš tvirtindami architekto projektus, pasitarkite su vidaus (interjero) specialiastais.

Mūsų ilgametė patirtis rodo, kad geriausi rezultatai pasiekiami kai, ties pastato projektu dirba ir architektas, ir interjero dizaineris. Tokiu atveju užsakovas gauna ir gražų pastata, ir gerai išspręsta jo vidų. 

Kada geriausia kreiptis į interjero dizaino paslaugas teikiančius specialistus?
Interjero kūrimas prasideda ne nuo sienų dažymo, baldų statymo ar šviestuvų parinkimo. Jei svarstote kurį būstą įsigyti, ar kurias komercines patalpas pirkti (nuomotis) ir įrenginėti Jūsų verslui, jau galite kreiptis į interjero dizainerius. Dizaineris dažniausiai gali geriau nei Jūsų kolegos ar draugai įžvelgti įvairių patalpų potencialą arba Jums nematomus trūkumus. Dėl profesijos ypatumų, profesionalūs dizaineriai turi didelę patirtį perplanuojant patalpas, todėl jų patalpų matymas yra kitoks nei Jūsų, ar Jūsų draugų ir kolegų.

Dažnai girdimas užsakovų nerimas - o kas, jei mes nenorėsime įsirenginėti taip, kaip siūlo dizaineris? Teisingai dirbantis interjero dizaineris nėra diktatorius, siekiantis realizuoti savo kūrybines ambicijas už jūsų pinigus. Jei dizaineris yra profesionalas, jis privalo rasti tokį sprendimą, kuris visų pirma tenkintų Jus, o ne dizainerį. Tačiau turime pripažinti, kad kaip ir kiekvienoje profesijoje, taip ir tarp interjero dizainerių pasitaiko diktatorių.

Todėl ypač įrenginėdami gyvenamas patalpas, dėmesingai rinkitės specialistus.

Įrenginėjant komercines patalpas, dizaineriui kartais tenka imtis aktyvesnės pozicijos, nes tenka derinti daugelio šalių pageidavimus ir dažnai dizainerio žodis būna svarus, o kartais lemiamas. Todėl teikiant paslaugas komerciniams klientams dizainerio pozicija truputi skiriasi nuo to, kaip yra (turėtų būti) teikiamos paslaugos dirbant su žmonėmis, kurie įsirenginėja namus sau.
Jei būstą jau įsigijote, ar turite komercines patalpas, dizaineriui pirmiausia reikia išsiaiškinti, kokioje realizavimo stadijoje yra patalpos ir kokių paslaugų gali prireikti. Drąsiai kreipkitės į specialistus ir nebijokite pasitarti - tai nieko nekainuoja.

Kiek kainuoja interjero dizaino paslaugos?
Tai bene vienas pirmų klausimų su kuriuo mes susiduriame.
Tačiau labai retais atvejais į tai įmanoma atsakyti telefonu, pirmo skambučio metu.

Taip yra todėl, kad tai yra paslauga, o ne prekė. Ši paslauga gali būti teikiama labai įvairiais būdais, su skirtingu dizainerio įsitraukimo lygiu. Nuo to priklausys ir interjero dizaino paslaugų kaina. Tačiau norime Jus padrąsinti kreiptis į mus. Šioje stadijoje nėra jokių mokesčių, o gerai išsiaiškinus Jūsų poreikius ir galimybes, bei parinkus labiausiai tai atitinkančią paslaugą Jūsų gausite ne šiaip "abstraktų skaičių", o konkrečiai Jums pritaikyta komercinį pasiūlymą.

Todėl šioje stadijoje neapsigaukite ir lengvai neužkibkite ant telefonu pasakytos patrauklios kainos. Neretai po tokių "patrauklių pasiūlymų" finale tenka sumokėti kelis kartus daugiau, nes paaiškėja, kad vienos ar kitos paslaugos nebuvo įtrauktos ir pan.

Yra įvairių bandymų išvesti įvairius kainų vidurkius. Vienas iš tokių bandymų sako, kad interjero dizaino paslaugos kainuoja apie 10% nuo interjero įrengimo kainos. Dalinai tai yra tiesa, kad bent kiek susiorientuoti, bet yra galimybė teikti ne pilną paslaugų paketą. Jei plotai yra dideli (komercinėse patalpose), yra taikomi individualūs kainų apskaičiavimo metodai.

Dažnai galima padaryti priešingai - klientas pasako kokį biudžetą jis gali skirti interjero dizaino paslaugoms, o mes pagal šį biudžetą parenkame svarbiausias ir būtiniausias interjero dizaino paslaugas.

Profesionalus dizaineris su kaupu atidirba savo užmokestį.
Profesionalus interjero dizaineris - tai kaip geras draudimas. Savo darbu jis apdraudžia Jūsų gerokai didesnes investicijas nuo neapgalvotų sprendimų, nederančių medžiagų ar baldų. Patardamas tai, ko Jūs gal net nežinojote (statybų apdailos, baldų, apšvietimo rinka pastoviai keičiasi. Jausti jos pulsą - mūsų kasdieninis darbas). Jūs investuosite nemažus pinigus į savo namų ar komercinių patalpų įrengimą.

Pasirūpinkite, kad Jums talkintų profesionalai.  

Patalpų zonavimas - bene reikšmingiausia projekto dalis.
Dizaineris paruošia kelis projektinių pasiūlymų (eskizų) variantus, kuriuose numatytas funkcinis erdvės suskirstymas, galutinis zonavimas, atitinkantis jūsų poreikius ir vizijas.
Populiariausių butų dydžiai svyruoja nuo 30 iki 70 m2, tad kiekvienas centimetras yra svarbus. Kita vertus, ir dideliuose namuose prarasti erdvę dėl zonavimo klaidų - apmaudu. Pasitaiko atvejų, kai ir standartiniuose projektuose ne visada laikomasi elementarių zonavimo reikalavimų, o ką jau kalbėti apie optimalų sprendimą.

Komercinėse patalpose reikalavimų dar daugiau nei gyvenamosiose, todėl teisingai išspręstas zonavimas padės efektyviau dirbti, geriau išnaudos patalpų plotą ir t.t.

Interjero planavimo pasiūlymai - kompleksiniai.
Kodėl profesionalų kurti interjerai tokie patrauklūs? Todėl, kad jie kuriami kaip viena visuma, kompleksiškai.
Dizaineris paruošia pilną detalių planų komplektą. Jame turėtų būti: statybinis-architektūrinis planas; grindų planas; lubų planas; elektros planas; apšvietimo ir šviestuvų, santechnikos, baldų išdėstymo planai ir kt. Taip pat ir preliminarus būsto spalvinis sprendimas.

Tad jei jums reikia tik apšvietimo ir šviestuvų išdėstymo plano, nenustebkite, jei dizaineris pirmiausia pasidomės, kur stovės jūsų baldai.

Kam reikalingas detalių planų komplektas?
Išsamus atskirų dalių planavimas turi nemažai pliusų. Visų pirma, dar net nepradėjus statybos darbų, jūs jau gerai žinote kas ir kur bus. Nuo patalpų ir baldų jose išdėstymo iki grindų dangų, elektros jungiklių ir pačių šviestuvų. Tai svarbu, kad įrengus naujas patalpas nereikėtų atitraukinėti baldų, kad pasiekti rozetes, kad vaikščioti patalpose būtų patogu, kad apšvietimas būtų ten, kur reikia ir toks, kokio reikia ir t.t.

Atminkite, kad perdarinėti brėžinius ir ieškoti tinkamiausio varianto Jums yra šimtus kartų pigiau, nei griauti sienas ar vesti rozetes jau nudažytoje patalpoje. Todėl negailėkite laiko planavimui. 
Statybininkams profesionalams planų komplektas - tikras išganymas. Jie neuždavinės daugybės klausimų nei Jums, nei interjero dizaineriams, nes viskas bus nurodyta planuose.

Taip pat tai gera prevencinė ir kontrolės priemonė statybininkams. Tie, kas įrenginėja ne pirmas patalpas, puikiai žino kaip tai svarbu. Jūs visuomet galėsite patikrinti, ar statybininkai laikosi atstumų, aukščio reikalavimų, nurodytų detaliame plane. Interjero dizaineriai susiduria su atvejais, kai statybininkai gerokai nukrypsta nuo planuose numatytų skaičiavimų - statybos rinkoje irgi pasitaiko profanų. 

Kitas svarbus privalumas - detalūs planai padeda planuoti išlaidas.
Kai žinote, kiek šviestuvų, rozečių ir jungiklių bus viename ar kitame kambaryje, kiek ir kokių grindų dangų ar plytelių bus patalpose, kiek ir kokios santechninės įrangos bus vonios kambaryje ir kt. galima pradėti planuoti išlaidas dar neišleidus nei vieno cento. Kaip ir minėjome, plėšyti projektinius brėžinius pigiau ir paprasčiau nei gręžti skyles jau sumūrytose sienose ar griauti ne vietoje pastatytas pertvaras. Būstas įrenginėjamas 5-10 metų, tad tokiam laikotarpiui apsidrausti verta.

Parinkimas dalyvaujant dizaineriui.
Tai sekantis etapas. Dizaineris gali parinkti apdailos medžiagas, baldus, šviestuvus, taip pat detalizuoti spalvinius sprendimus ir pan. Teisingai dirbantis dizaineris nesistengs „nulupti nuo jūsų devinto kailio", kai žino, jog, pavyzdžiui, šviestuvams jūs galite skirti konkrečią pinigų sumą. O štai sutaupyti, kad stilistinis ir funkcinis vientisumas nenukentėtų, padėti gali.

Ne visada tai, ką mes išsirenkame patys žiūrėdami į interjero žurnalus, internetines nuotraukas ar pan., galima sutalpinti vienoje patalpoje ir išlaikyti interjero vientisumą. Tačiau viskas, ką Jūs pasirinkote, gali būti neįkainuojam informacija interjero dizaineriui. Ir į visa tai bus būtinai atsižvelgta.

Projekto įgyvendinimo priežiūra.

Galutinis darbų etapas - interjero projekto įgyvendinimo priežiūra. Dizaineris nepretenduoja užimti darbų vykdytojo vietos, tačiau gali užtikrinti dizaino koncepcijos įgyvendinimo vientisumą, konsultuoti statybininkus visais su interjero dizaino projekto įgyvendinimu susijusiais klausimais. O jų statybų metu tikrai iškyla.

O kokie PRIEŠ, užsakant interjero dizaino paslaugą?
Visų pirma, svarbu atskirti profesionalų interjero dizainerį nuo neprofesionalo. Tai, kad žmogus pasivadino interjero dizaineriu, dar nereiškia, kad jis yra profesionalas. Todėl tokių žmonių venkite kaip tik galite. Eksperimentuodami su Jūsų patalpomis ir Jūsų pinigais, jie tikrai pridarys daugiau rūpesčių nei naudos.

Deja, bet profesionalas nebus pigiausias specialistas Jūsų rinkos apžvalgoje. Nors kaina, dar ne rodiklis, kad Jums talkins profesionalas. Nevenkite susitikti, gyvai pabendrauti, prašyti parodyti darbų pavyzdžius ir t.t. Galų gale šis žmogus kurs tai, kame Jūs gyvensite ne vienerius metus. Arba jei tai komercinės patalpos, jos bus Jūsų vizitine kortele. Todėl neapsiribokite tik telefoniniu skambučiu net atrankos etape.

Kaina - yra pagrindinis argumentas, dėl kurio žmonės vengia interjero dizaino specialistų. Mes esame 100% tikri, kad jei ši paslauga būtų nemokama, o ją teiktų profesionalai, tai sekantį kartą Jūs nesusimastydami kreiptumėtės į interjero dizainerį, net jei tai jau būtų mokama.

Kaip nebūna nemokamų pietų, taip nebūna ir nemokamų paslaugų. Tačiau yra tokiu interjero dizainerių, kurie sugeba užsakovams sukurti panašią iliuziją. Dažnai jų paslaugos būna pigesnės, bet Jums net nežinant Jūs būsite pastūmėti rinktis prekes tik iš tam tikrų tiekėjų, o dizaineris tai, ko negavo iš Jūsų už savo darbą, kompensuosis iš "atlygio" iš tiekėjų.
Todėl, kaip ir minėjome - nemokamų pietų nebūna. Jei norite nepriklausomo dizainerio - teks mokėti už jo paslaugas.

Kitas argumentas PRIEŠ - o kas jei mes nenorėsime to ką siūlo dizaineris? Apie tai jau truputi kalbėjome - Jūs ir neprivalote! Profesionalas nėra diktatorius.


Viskas ko Jums reikia - susisiekti ir sužinoti kuo mes galime būti naudingi Jums!
Ir tai ne vestuvės: jei netiksime, palinkėsime vieni kitiems sėkmės ir išsiskirsime.

Su mumis susisiekti galite:
 
Užpildę anketą kurią rasite paslaudę čia...


(Straipsnis parengtas interjero dizaino studijos YZY specialistų, naudojant YZY interviu žurnalui "Centras" (Nr. 4 (43))

 

Atgal Į viršų
© 2004 - 2022 YZY. Visos teisės saugomos.
RU EN LT